A videó készítése ma már sokkal egyszerűbb feladat, mint akárcsak 1-2 évvel ezelőtt volt. Annál is inkább, mivel ma már szinte minden telefonban elfogadható minőségű kamera van. Ezenkívül pedig számtalan program, szolgáltatás létezik, amik akár néhány kattintással megoldják a videó készítés és szerkesztés minden feladatát helyettünk.

Ilyenek például:

  • Animoto: online videókészítő alkalmazás
  • Camtasia: segítségével a képernyő tartalma rögzíthatő videóra
  • YouTube: melynek szintén van beépített videó szerkesztője
  • Videóvágás MI segítségével is lehetséges

Videó készítése, beágyazása

A videó napjainkra a legnépszerűbb tartalomtípussá vált az interneten. Éppen ezért beágyazása a weboldalakon kiváló módja annak, hogy tartalmaikat vizuálisan gazdagítsuk, ezáltal jobb felhasználói élményt nyújtva.

Egy videóban ráadásul egyszerre több emberi meggyőzési csatornát használhatunk ((auditív, vizuális), így nagyobb a hatása.

Videók fajtái

Üzleti szempontból többféle videót is készíthetünk:

  • Tartalmi videó: Bármilyen érdekes mondanivaló, oktatás vagy akár hír lehet, ami érdekli a célközönséget.
  • Értékesítési videó: Az online meggyőző szövegek videós változata, amikor a meggyőzéshez szükséges folyamat lépéseit mutatjuk be kamera előtt.
  • Hangulat videó: Akkor érdemes ezt készíteni, ha nemcsak egy terméket árulunk, hanem a hozzá kapcsolódó érzést, hangulatot is.

Ezeket feltehetjük a YouTube-ra, Facebook-ra és megoszthatjuk. A videókban vagy alattuk érdemes linket elhelyezni, amely átvezeti az érdeklődőket a tartalmunkra.

De a videókat a weboldalunkra is beágyazhatjuk.

Videó beágyazása weboldalakon bejegyzésekbe és oldalakba

Akár WordPress weblapkésztés során is alkalmazható.

  1. Videó készítése vagy kiválasztása: Első lépésként készítsük el a videót, amelyet be szeretnénk ágyazni a weboldalba, vagy válasszuk ki a már meglévő videót a feltöltéshez.
  2. YouTube vagy Vimeo használata: A leggyakoribb és egyszerű módja a videó beágyazásának az, ha feltöltjük a videót a YouTube-ra vagy a Vimeo-ra. Miután a videót feltöltöttük vagy kiválasztottuk, nézzük meg a videó URL-jét a böngésző címsorában.
  3. Videó beágyazása: Most térjünk vissza a WordPress adminisztrációs felületre, és szerkesszük meg a kívánt bejegyzést vagy oldalt. Majd kattintsunk a „Beágyazás” gombra a klasszikus szerkesztőben vagy az „Üzeneti blokk hozzáadása” lehetőségre a Gutenberg szerkesztőben.
  4. Videó URL beillesztése: A megfelelő blokkban vagy mezőben illesszük be a videó URL-jét. A WordPress automatikusan felismeri és beágyazza a videót a tartalomba.
  5. Videó testre szabása: A WordPress lehetővé teszi a beágyazott videó testre szabását. Ebben a lépésben állítsuk be a videó méretét, a lejátszás automatikus vagy kezdeti állapotát, és az egyéb kívánt paramétereket.
  6. Megtekintés és mentés: Végül nézzük meg, hogyan jelenik meg a videó a bejegyzésben vagy az oldalon. Ha elégedettek vagyunk a megjelenéssel, akkor mentsük el a változtatásokat.

Videó optimalizálása a WordPress-ben

A szövegekhez hasonlóan a videókat is lehet – sőt kell – optimalizálni. Ez azt jelenti, hogy a videót úgy tesszük fel a netre, hogy azt a keresőmotorok is fel tudják dolgozni, így jó keresőhelyezést érjen el.

A Google ugyanis nem tud videót nézni és kitalálni, hogy mi van rajta, mit tartalmaz, ezért érdemes segítenünk ebben.

Amikor például a YouTube-ra feltöltünk egy videót, akkor megadhatunk egy címsort (title tag) és leírást (description), de akár feltölthetjük a videó teljes tartalmát vagy feliratát szöveges formában. Mivel ezek már szövegek, ezekben a Google tud keresni és rangsorolni. Azonban itt is érdemes a szövegeket érdekesen és figyelemfelkeltően megírni és a kulcsszavakat is elhelyezni bennük.

Készíthetünk továbbá lejátszási listát is, ha több összefüggő videót készítettünk. Ezzel ugyanis megkönnyítjük a közönségünknek, hogy egy meghatározott témában megtalálják a videóinkat. Valamint segít, hogy a mi YouTube csatornánkon maradjanak és növeljék a videók nézettségét.

A videók beágyazása után gondoskodni kell további optimalizálásokról is:

Tömörítés: Ha a videó fájlmérete túl nagy, érdemes lehet tömöríteni azt, hogy ne terhelje túl a weboldal betöltési sebességét. Több online eszköz és szoftver is elérhető a videótömörítéshez.

SEO címkék: Ne felejtsük el optimalizálni a videó leírását és címkéit. Használjunk kulcsszavakat, hogy a videót könnyebben megtalálják a keresőmotorok.

Tartalom védelme: Ha szükséges, használjunk olyan bővítményeket, amelyek lehetővé teszik a videók védelmét a letöltés vagy az illetéktelen ágyazás ellen.

Responsive design: Győződjünk meg róla, hogy a weboldal designja reszponzív, így a beágyazott videók is jól jelennek meg különböző kijelző méretű eszközökön.

Sebesség optimalizálás: Fontos, hogy a videók ne lassítsák le az oldal betöltését. Használjunk olyan technikákat, mint a lazy loading, hogy a videók csak akkor töltődjenek be, amikor a felhasználó lefelé görget az oldalon.

A videók beágyazása a WordPress weboldalakon izgalmas és interaktív tartalom hozzáadását jelenti, amely növeli a felhasználók elkötelezettségét. Az optimális videókezelés és az alapvető SEO elemek figyelembevétele segít abban, hogy a weboldalad vonzó és hatékony maradjon a látogatók és a keresőmotorok számára egyaránt.

Ha elakadtál vagy segítségre van szükséged, kérd személyre szóló ajánlatunkat itt!

Vissza a blog cikkekhez

error: Védett tartalom