Csokorba szedtük azokat a rejtett funkciókat, amelyek segítségével a kényelem növelhető: 15 kényelmi tipp eszközeinkhez. Ugyanis nemcsak a funkcionalitás vagy az üzemidő, de a kényelem is növelhető. Hogy hogyan? Azt máris mutatjuk!
15 kényelmi tipp eszközeinkhez
WLAN hálózatok
Szinte minden háztartásban működik router, többnyire folyamatosan. Pedig a Wi-Fi-re nincs mindig szükség, sokan ki is kapcsolják éjszakára. A kézi állítgatás viszont kényelmetlen. Számos routerben éppen ezért lehetőség van arra, hogy a Wi-Fi funkciót időzítővel kapcsoljuk le este és kapcsoljuk be reggel.
PC lezárása mobillal
Alapszabály, hogy számítógépet nem hagyunk másokkal magára, főleg nem munkahelyen. Noha a [WIN+L] kombinációval sem túl időigényes a PC lezárása, van ennél is egyszerűbb módszer. Párosítsuk a mobilt és a Windows 10-et vagy 11-et futtató PC-t Bluetooth kapcsolaton keresztül, majd használjuk a telefont kulcsként. Minden alkalommal, amikor a mobil és a PC között megszűnik a kapcsolat, a számítógép automatikusan lezárja magát. (Viszont a feloldás ezzel a módszerrel nem működik).
Szinkronban az adatok
Ha két számítógépet használunk vagy szükséges, hogy mobilon is elérjük a gépen tárolt adatokat, akkor valamilyen adatszinkronizációs szolgáltatást kell igénybe vennünk. A legkényelmesebb alternatíva valamelyik felhő alapú tárhely, amely mobilon úgy teszi elérhetővé a fájlokat, hogy közben a helyet sem pazarolja feleslegesen.
Távoli segítségnyújtás
Minden családban van valaki, aki kicsit jobban ért a gépekhez, mint a többiek. De nem biztos, hogy ha szükség van rá, oda tud menni segíteni. Az ilyen esetekben a távoli segítségnyújtás, akár TeamViewer vagy AnyDesk szolgáltatással is gyors és kényelmes megoldás lehet.
DM hívások blokkolása
Sajnos egyre gyakoribb a kéretlen hívás, de léteznek olyan app-ok, amelyek képesek rá, hogy a bejövő hívásokat egy nagy adatbázis alapján szűrjék. Azonban ezek jellemzően fizetős – havi díjas – szolgáltatások.
Vendég hálózat
Ha gyakran vannak látogatóink, érdemes számukra vendég Wi-Fi hálózatot létrehozni, ugyanis így sokkal jobban megvédhetjük adatainkat.
Böngésző profilok
Ha egynél többen használjuk ugyanazt a böngészőt a számítógépen, akkor készítsünk profilokat. Így egyetlen kattintással válthatunk a személyes beállítások között.
QR-kód beolvasása
Nincs szükség külön alkalmazásra az agatok beolvasásához. Elég ehhez a telefonok saját kamera appja.
Video lejátszás gyorsabban?
A gyorsabb video lejátszás a legtöbb lejátszóban megoldható. Ha nem, akkor telepítsük a VLC-t.
Jelszavak
A jelszavak elárasztanak bennünket, ha minden alkalmazáshoz – nagyon helyesen – külön kulcsokat használunk. Azonban ezek nyilvántartása fárasztó és megterhelő lehet. Használjunk inkább jelszókezelőt! (pl. Bitwarden, KeePass)
WLAN teszt
Ha nem elég gyors a Wi-Fi, akkor végezhetünk ennek ellenőrzésére gyorsasági tesztet. A Speedtest tökéletesen megfelel a célnak és szinte biztos, hogy a Wi-Fi lesz a szűk keresztmetszet.
Windows 11?
A Microsoft a Windows 11 kapcsán olyan rendszerkövetelményeket támasztott, amit csak kevesek gépe tud teljesíteni.
Firefox
Ha a Firefox böngészővel van problémánk, akkor segíthet a megoldásban az, ha a programot alapállapotba helyezzük az about:support oldalon.
Optikai tuning
A Bing Wallpaper funkció minden napra új hátteret tölt le. Aktiválása a képernyő beállításainál lehetséges.
Második Start menü
A Sys-temTrayMenu segítségével alternatív Start menüt készíthetünk.
Vissza a blog cikkekhez